Nasz zespół
EMIL SZYMAŃSKI
Dyrektor Instytutu Apidologii
Fundator Instytutu Apidologii, magister zarządzania oraz pszczelarz z pasją, edukator, wolontariusz oraz społecznik, organizator konferencji naukowych dla młodych naukowców, autor oraz redaktor publikacji wieloautorskich, przedsiębiorca. Absolwent studiów doktoranckich na kierunku ekonomia.
JUSTYNA ZIOBROWSKA-SZTUCZKA
Wicedyrektor Instytutu Apidologii
Doktor nauk ekonomicznych (w zakresie dyscypliny: ekonomia i finanse). W pracy naukowej zajmuje się obecnie ekonomią współdzielenia, ekonomią subskrypcji, ekonomią sportu oraz alternatywnymi sposobami finansowania biznesu. Nauczyciel akademicki na jednej z wrocławskich uczelni wyższych oraz na Uniwersytecie Dzieci. Przewodnicząca Komitetu Naukowego „Konferencji Naukowej Zrównoważony Rozwój i Ochrona Środowiska” organizowanej przez Instytut Apidologii. Miłośniczka dalekich podróży. Ceni możliwość eksploracji miejsc, które oferują unikalne doświadczenia i inspirują do kontynuowania podróżniczych przygód.
ALEKSANDRA SŁABICKA
Przewodnicząca Rady Nadzorczej
Nauczycielka wychowania wczesnoszkolnego i przedszkolnego, magister pedagogiki doskonaląca się ciągle w zawodzie w ramach kursów i studiów podyplomowych, m.in. z zakresu poradnictwa pedagogicznego i oligofrenopedagogiki. W swojej pracy z dziećmi stawiająca m.in. na rozwój postaw proekologicznych, organizatorka zajęć z pszczelarzami na temat roli pszczół. Prywatnie miłośniczka kotów i miodu.
ŁUKASZ BORKOWSKI
Członek Rady Nadzorczej
Magister prawa, magister stosunków międzynarodowych specjalności biznes międzynarodowy, adwokat, doradca restrukturyzacyjny, lustrator spółdzielczości. Aktywnie działa na rzecz ochrony przyrody. Miłośnik miodu.
AGNIESZKA WOŚ
Wolontariuszka
Doktor nauk rolniczych oraz ogrodniczka z zamiłowania i wykształcenia, w swojej pracy naukowej zajmowała się kilkoma gatunkami roślin typowymi dla ciepłolubnych muraw z różnych podłoży geologicznych. Pasjonuje się naturoterapią, rozwojem osobistym i sposobem życia wg NVC (tutaj nauka cały czas trwa 😉).
MARIA JANICKA
Wolontariuszka
Doktor nauk biologicznych, botanik i ekolog-fitosocjolog. Zajmuje się przemianami roślinności i jej ochroną oraz projektowaniem baz pokarmowych opartych na danych o zbiorowiskach roślinnych i sieciach zapyleń, w tym ozdobnych kompozycji ogrodowych. Członek komitetu naukowego „Pszczelarskiej Konferencji Młodych Naukowców” i „Konferencji Naukowej Zrównoważony Rozwój i Ochrona Środowiska” organizowanej przez Instytut Apidologii, recenzentka wydawnictw Górnołużyckiego Stowarzyszenia Pszczelarzy w Zgorzelcu; współpracuje z czasopismem „Pasieka”. Uwielbia górskie włóczęgi, kąpiele łąkowe i leśne oraz grę na fortepianie. Tworzy artystyczne włóczki (art yarn) inspirowane naturą.